Čeština // English
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Joomla Slide Menu by DART Creations
PřihlášeníMateriály


Projekt "Jesusunseen.cz"
Zdroje - Materiály

Název internetové domény JesusUnseen.cz znamená "Neviděný Ježíš".
Jde o web pro mladé lidi ve věku mezi 18 a 23 let (i trochu méně či více), kteří ještě nemají osobní vztah s Ježíšem.
Série videí přihlášenému účastníkovi jasným a soudobým způsobem přiblíží podstatu vztahu s Ježíšem.
V sedmi krátkých dílech provází návštěvníka od úplné neznalosti Ježíše k jeho přijetí a následování.

Celý článek...
 
Mosty k lidem
Zdroje - Materiály

Mosty k lidem je videotrénink, který odpovídá na otázku „Jak to děláš, že ti na to tvoje čtení Bible chodí i úplně nevěřící lidé?“ Připoj se a ukážu praktické kroky, jak takové čtení Bible můžeš se svými nevěřícími přáteli začít i Ty. Už po prvních třech videích získáš jasné kroky, jimiž můžeš hned začít. Pak přibývají další důležité principy a konkrétní návody. Každá lekce je k dispozici ve třech podobách: video. zvukový záznam a plný text videa (MP3 a pdf si můžeš stáhnout přímo na webu).
Pavel V.

 
Principy multiplikace - VIDEA
Zdroje - Materiály

Curtis Sergeant [čti Kurtis Sárdžent] je náš přítel, který řadu let sloužil jako misionář v jihovýchodní Asii.
Přišel na ostrov, jehož populace byla v té době asi osm milionů lidí a během pěti nebo šesti let tam byly stovky nových společenství tvořených místními lidmi. Úplně se změnila atmosféra na tom ostrově, velmi poklesla kriminalita, nepředstavitelně vzrostla všeobecná spolupráce lidí, kteří jinak po celá desetiletí žili vedle sebe v podstatě odcizeně a nastalo mnoho dalších významných změn...

Celý článek...
 
R o z m ě r _ n a v í c
Zdroje - Materiály

Rozměr navícWebové stánky Rozměr navíc přibližují duchovní rozměr života lidem, kteří zatím neznají Ježíše ani Bibli.
Je tam k dispozici několik zamyšlení na různá témata. Sekce "Vertikála" otevírá pohled do duchovní sféry pomocí různých současných podobenství. "Horizontála" si vybírá některé věci praktického života; i tam ale občas prosakuje ten vyšší rozměr... Část označená "Discovery" naznačuje, o čem je Bible a jak ji číst.

Celý článek...
 
Trénink JET online
Zdroje - Materiály

Když věřící z různých společenství slyší příběhy o nevěřících lidech, jak s námi čtou Boží slovo, ptají se, jak to v těch buňkách děláme. A mnozí se pak zajímají, jak ty principy mohou sami použít i ve svém vlastním prostředí.
Trénink JET v posledních letech pomohl více než padesáti absolventům podílet se na vzniku nových buněk s nevěřícími (trénink familiárně zvaný JETka -čti [džet, džetka]). V každém běhu tréninku zpravidla několik přátel přijalo Pána Ježíše a vzniklo několik nových buňkových společenství!
JETka může i Tebe krok za krokem provázet při ujasnění biblických principů a praktických kroků k získávání lidí pro Ježíše a ke vzniku nových malých společenství kolem živého Ježíše a Božího slova.

VYZKOUŠEJ NA VLASTNÍ KŮŽI
>>>Zaregistruj se na www.JETka.cz.

Celý článek...
 
S k u p i n k y  proměny života
Zdroje - Materiály

Inspirováni knihou Organická církev (zatím pouze anglicky: Organic Church, autor Neil Cole) jsme připravili pomůcku pro pravidelné "s k u p i n k y  proměny života". Někdy můžeš slyšet název "L T G" [čti "el-tí-dží"], nebo "čistička" nebo "savo" a jiné...

S k  u p i n k y  proměny jsou tvořeny dvěma až čtyřmi lidmi stejného pohlaví, kteří se jednou týdně setkávají zhruba na jednu hodinu k vzájemné vykazatelnosti v oblastech svého duchovního rozvoje. Setkání může probíhat i na dálku (např. Skypem).
Nepracuje se s žádným učebním plánem, osnovou ani studijním materiálem.

Celý článek...